«Дзиґа»

Львів

Арт-центр Дзиґа – легендарний центр сучасного мистецтва, що 25 років живить культуру справжнього Львова. Це простір свободи, експериментів та креативної комунікації, де народжуються нові ідеї, які згодом стають історією.

«Дзиґа» підтримує, продюсує та сприяє розвитку різножанрового сучасного мистецтва: художнього (інсталяції, перформанси, ленд-арт, живопис, графіка, скульптура, фото), музики (джаз, блюз, етнічна, електронна музика), літератури, театру, кіно.

«Дзиґа» — це креативний простір, де народжуються та реалізуються різноманітні ідеї, проекти та мистецькі акції, що мають резонанс далеко за межами Львова та України.

Основна діяльність «Дзиґи»  —  це  менеджмент галереї сучасного мистецтва, низки постійних фестивалів та мистецьких проектів, концептуальних кав’ярень та ініціатив, що надходять з різних арт-середовищ.

Від свого заснування в 1993 році «Дзиґа» провела тисячі акцій із найвизначнішими митцями України та світу, заснувала десятки фестивалів, організувала сотні виставок, продюсувала музичні гурти, ініціювала виникнення міжжанрових проектів, мистецьких формацій, клубів, створювала газету та радіо, видавала авангардний літературний часопис та спровокувала безліч подій, котрі вже стали легендами.

Серед низки проектів, які зараз творить «Дзиґа»:

  • один із наймасштабніших в Україні фестивалів contemporary-art «Тиждень актуального мистецтва»
  • транскордонний джазовий фестиваль «Jazz Bez», що поєднує 15 міст України та Польщі
  • найбільший фестиваль перфомансу в Україні «Дні мистецтва перфоманс у Львові»
  • міжнародний музичний фестиваль «Флюгери Львова», що проводиться у ексклюзивно відведеному для нього дворику Львівської Ратуші
  • трієнале «Український Зріз», яке представляє твори найбільш знакових українських митців за кордоном.

Серед постійних партнерів об’єднання:  Konsulat Generalny RP we Lwowie,  Instytut Polski w Kijowie, Британська Рада, Французький Альянс, Посольство Ізраїлю, Гете Інститут, Посольство США, Міністерство Культури України, Львівська міська рада, Fundacja Transkultura та ін.

Осередком «Дзиґи» є галерея сучасного мистецтва та арт-кафе «Під клепсидрою», що знаходяться у історичному центрі Львова на вул. Вірменській, 35.

«Дзиґа» – тримається, бо крутиться!