Літо для нас розпочалося з активної імунізації мистецтвом — презентації півтора десятка мистецьких творів та виступів в рамках проєкту Art Resistentia! Їхнє представлення завершено — і це час написати довгий теплий текст та подякувати всім, хто став частиною тривалого і масштабного проєкту: автор(к)ам — митцям, мисткиням і творчим командам Львова, залученим співтворцям, куратор(к)ам, глядач(к)ам!Виступи митців були презентовані онлайн — і залишаються доступні для перегляду. Тут кожен(на) знайде щось для себе: поетичне медитативне кіно, танець-рефлексія про опірність, психотерапевтична аудіовистава, експериментальна авторська музика, сучасні інтерпретації авторів минулого..
.͠Література (яку можна дивитись!) Port DeBorn — поетичне кіно Ольги Поворозник / Olga Povoroznyk про народження і смерть, вразливість та досвід материнства: https://bit.ly/3w7ANXi «Метал» — поетично-музично-звукове дійство від Ростислава Кузика / Rostyslav Kuzyk, Павла Щепана / Pavlo Shchepan і ДК Nazva: https://bit.ly/361jYTt BookWAR — відеопроєкт-осмислення досвіду та переживання війни від Галини Крук / Halyna Kruk у співпраці з Юрком Єфремовим: https://bit.ly/3js1tzu «Відчинені вікна» — медитативне, за форматом «домашнє» відео про відчуття дому та зв’язки між нами від Остапа Сливинського / Ostap Slyvynsky й Ольги Поворозник: https://bit.ly/3hiOGNg «Підзамче, mon amour» — поєднання поезії, заміксованої на записаних звуках Підзамче музики та фотообразів району від Любомира Серняка / Liubomyr Serniak та KDNP / Nazar Haiduchyk: https://bit.ly/3dLZFOn
͠Музика (різна!) «Визволення з плаского світу ІІІ» — виступ-представлення авторської музики Остапа Мануляка / Ostap Manulyak у колаборації з музикантами та художником Михайлом Барабашем / Mykhaylo Barabash: https://bit.ly/3qEthlY «Співомовний» — музична програма за творчістю Степана Руданського від Мар’яна Пирожка / Marjan Pyrig Pyrozhok та гурту Пиріг і Батіг: https://bit.ly/2TiUQVq «Усміх» — частина програми за піснями Богдана Весоловського від Марії Онещак / Mariia Oneshchak й Оркестра почувань: https://bit.ly/3y85Cg9. Music Messengers — мікс world music, блюзу, джазу від Андрія Кохана / Andrew Cohan, запрезентований спільно зі львівськими музикантами: https://bit.ly/3w6pFtY.͠͠(Більше, ніж)
Театр!Post Scriptum та «Що у конверті?» — серія подкастів й аудіовистава від Радіо Скорбота й Василя Колісника на основі листів відомих людей і терапевтичних вправ: подкасти — https://bit.ly/3dN67V0, вистава — https://bit.ly/3x5Y5hG «Ейха» — перфомативна вистава від ДК NAZVA про львівський андеґраунд і сприйняття авторитетів: https://bit.ly/3iC4AVa «YouTube лайфхаки! Dima Maleev, RDeni, Клятий раціоналіст» — розмова з авторами популярних українськомовних каналів на YouTube від Загін Кіноманів та Віталік Гордієнко: https://bit.ly/3j9gWEi «RезистентністьЯ |Голод, Спрага і Мистецтво|» — танцювальна вистава про опірність митця від TILO dance theater: https://bit.ly/3AeQe3d
͠Ідея Art Resistentia виникла у період жорсткого карантину в 2020-му як спосіб підтримати мистецьке середовище Львова в ситуації самоізоляції й подієвого затишшя. У проєкті було чотири блоки: Музика, Література, Театр та Візуальне мистецтво. Кожен мав свого куратора(ку): література — Грицько Семенчук / Grigory Semenchuk, музика — Остап Костюк / Ostap Kostyuk, театр — Вікторія Швидко / Viktoria Shvydko, візуальне мистецтво — Влодко Кауфман.
Візуально-мистецька частина експонувалася на Ринку 42 й об’єднала трьох художників: це Володимир Стецькович / Volodya Stetskovych, Олекса Фурдіяк, Сергій Радкевич / Sergiy Radkevich. Керівниця проєкту Art Resistentia — Мар’яна Куземська-Данилюк / Maryana Kuzemska (ІСК)
Art Resistentia реалізували Мистецька майстерня «Драбина» / Art Workshop DRABYNA та Інститут стратегії культури у партнерстві з Мистецька рада “Діалог”. Проєкт відбувся за підтримки Львівська міська рада у рамках Програми «Львів 2020: Фокус на культуру». До втілення долучилися: простір для відеозйомок — Театр Лесі Українки та Дзиґа / Dzyga, звук — Rezozvuk / YuRec Redeyed, відео — I SAY Film і Марта Шумковська / Marta Shumkovska, фото — Ірина Середа. Інфопартнер проєкту — Zaxid.Net; вдячні іншим медіа за підтримку!