«Креативна Європа» – рамкова програма ЄС з підтримки культурного та аудіовізуального сектору – від 2016 року відкрита і для українських організацій. Українські апліканти можуть долучатися до «Креативної Європи» через українське бюро, яке є посередником і модератором у процесі співпраці.

Навесні українське національне бюро «Креативної Європи» після конкурсного відбору очолила Ірина Вікирчак – культурна менеджерка з чималим досвідом міжнародних проектів. У липні пані Ірина відвідала Львів, де зустрілася з активістами культури та розповіла коротко про програму.

Одним з основних завдань українського бюро є інформування українських організацій та діячів культури про можливості, які пропонує КЄ. Тому влітку бюро спільно з Міністерством культури України запропонували буклет «Практичні поради для представників культурного та аудіовізуального секторів» (повний pdf до завантаження).

«Креативна Європа» складається із двох підпрограм: «Культура», в рамках якої передбачено просування креативного та культурного секторів; «Медіа», що забезпечує підтримку розвитку та поширення аудіовізуальних творів. Детальніше про пріоритети програм, особливості підготовки заявок, дедлайни та інші умови читайте у буклеті.

Також видання пропонує низку корисних посилань для подальших пошуків та навчання:

«Креативна Європа»

«Креативна Європа»: Що цікавого я можу почерпнути з неї?

Конкурси, що проводяться ЄС у рамках підпрограми «Культура»

Підпрограма «Культура»: Робочий план Європейської Комісії для підпрограми «Культура» (2015-2018)

Підпрограма «Культура»: Інформаційна записка щодо фінансування і можливостей підпрограми «Культура», що проводиться у рамках програми «Креативна Європа»

Європейський Союз: путівник для фахівців у сфері аудіовізуалізації

Підпрограма «Медіа», що проводиться у рамках програми «Креативна Європа»  

Довідкові матеріали з підпрограми «Медіа»: Мережі взаємодії та програми з навчання у рамках підпрограми «Медіа»