Art Resistentia

2021-06-24 00:00 Львів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інститут стратегії культури та Мистецька майстерня «Драбина» / Art Workshop DRABYNA в партнерстві з ЛМГО “Мистецька рада “Діалог” раді анонсувати Art Resistentia — проєкт про опірність мистецтва.

Резистентна стійкість в екосистемі — це здатність залишатися в цілісному стані під навантаженням, формувати опірність зовнішньому впливу. У нашому ж проєкті зосередимося на опірності мистецтва. Як, реагуючи на приголомшливі події довкола і потік невтішних новин, мистецтву залишатися вільним у трактуваннях і формах? Як не втратити внутрішню спроможність творити під тиском стихійних змін? Звідки береться сила опору мистецтва, і у що вона може вилитись?

Проєкт націлений на підтримку внутрішньої резистентності мистецького середовища Львова — дієвців, які формують середовище зараз, та їхніх ідей у час нестабільності. Серед учасників — незалежні мисткині та митці, індивідуальні й об’єднані у групи, що представляють чотири блоки: перфомативно-театральний, літературний, візуальний та музичний. Куратори блоків: Вікторія Швидко (менеджерка проєктів, Театр Лесі Українки, Мистецька майстерня «Драбина»), Григорій Семенчук (поет, музикант, культурний менеджер, Мистецька рада «Діалог»), Володимир Кауфман (художник, куратор, мистецьке об’єднання / галерея «Дзиґа», Інститут Актуального Мистецтва) та Остап Костюк (режисер, музикант, співавтор музичних проєктів).

Відповідно до кураторського бачення до участі в проєкті запрошено митців різних генерацій та форматів, як практиків, так і теоретиків. Фокусом для відбору було різноманіття й активність митців/мисткинь та формацій у своєму напрямі. Уже скоро більше про проєкт розкажуть куратори і почнемо знайомитися з учасниками #ArtResistentia — на сторінці ІСК у Facebook. Фінальна публічна презентація проєктів запланована на 2021 рік. Art Resistentia — втілюється за підтримки Львівської міської ради в рамках Програми «Львів 2020: Фокус на культуру».

 

Результати проєкту – на каналі в Youtube