Місяць авторських читань

2020-07-01 12:00 Львів

Найбільший центральноєвропейський літературний фестиваль Місяць авторських читань (МАЧ) був заснований у 2000 році у Брно, з часом поширився і в інших містах. У 2011 році в Остраві, за рік у Вроцлаві та Кощіце, насамкінець у 2015 році у Львові.

«Це такий собі фестиваль других і третіх міст, столиці нас не цікавлять», – кажуть про МАЧ організатори. Фестиваль складається з двох головних програмних ліній: одна, т.зв. домашня, представляє літератури країн-організаторів, друга – літературу іншої країни, яка цього року є почесним гостем.

МАЧ традиційно починається 1 липня і тридцять один день безперервно переїжджає від одного міста-організатора до іншого. Головна програма пропонує щодня два авторські читання: почесного гостя і представника домашньої лінії. У кожному місті протягом місяця виступає шістдесят два письменники і письменниці. Загалом відбувається понад три сотні авторських читань, а також інші супровідні події. Всі читання можна побачити у прямому ефірі, пізніше – у записі в інтернеті. Із фестивалем пов’язана і низка інших акцій, у межах фестивальної серії Бібліотека МАЧ виходять книги нових перекладів, створюється кіночитанка з портретами письменників із країни-гостя та ін.

Попередні роки: