На кордонах наших історій та мистецтв

2018-11-21 00:00 Львів

Автори ідеї та виконавці:

Вікторія Швидко (керівниця проекту), Оксана Данчук (драматургиня проекту), Павло Юров (режисер постановки), Олена Апчел (асистентка режисера)

Реалізація – ГО Мистецька рада «Діалог» + ГО Мистецька майстерня «Драбина» – за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»

Основний партнер проекту з квітня 2018 року – Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Тривалість: червень 2017 – листопад 2018

DSC00589

 

Мета: Здійснити мистецько-антропологічну розвідку, на базі якої створити театральну виставу (робоча назва «Остання неділя серпня») та інші перформативні продукції, котрі доповнять дискурс деміфологізації культу шахтаря, а разом з тим продемонструють проблеми і наслідки пов’язані з цим культом.

Проведено дві експедиції по шахтах Заходу (Львівсько-Волинський басейн – Червоноград, Сокаль, Нововолинськ) і Сходу України (Донбас – Добропілля, Білозерське, Павлоград). Результати дослідження будуть використані безпосередньо у виставі та в супровідній програмі

Навколо прем`єри вистави – супровідна програма, котра буде розділена на дві частини: історичну та мистецьку. Вона спрямована на те, аби розширити знання про шахтарський рух і продемонструвати різні форми роботи з цією темою: лекції, виставки, кінопокази.

Створена вистава та частина супровідної програми (мобільні елементи) заплановано показати в інших містах України впродовж 2019 р. Зокрема, найперше – в містах експедицій.

В рамках проекту передбачено наступні етапи:

  • збір матеріалів під час мистецьких досліджень/експедицій на території вугільних басейнів Західної та Східної України
  • формування супровідної програми із зібраних аудіо-візуальних матеріалів та із залученням партнерських проектів
  • створення драматургічного тексту та виробництво вистави за підсумками дослідження

DSC00685