Зміна змін

2021-07-15 00:00 Львів

«Зміна змін» – це документальний серіал, який збирає та інтерпретує спогади і міркування про культурно-інтелектуальні контексти Львова напередодні Незалежності та одразу після неї. 

Саме тоді започаткувалися і сформувалися спільноти, течії, напрями і тенденції, які відчутно вплинули на формування сучасного обличчя міста. Через напівпідпільність тих тусівок у часи радянської влади, а потім – через брак ресурсів та інституцій, культпроцес 1980-1990-х був дуже мало архівований, і тому у наш час майже невідомий ані молодим дослідникам, ані ширшій публіці.

Більшість видатних людей і активних учасниць тодішніх перетворень народжені у межах одного покоління – і саме їм випало впроваджувати і приймати усі величезні зміни на зламі епох. Саме їх ми метафорично окреслили як «покоління змін».

«Зміна змін» пробує вхопити атмосферу тих дивних часів. Ми хочемо подивитися вглиб, і не заради ностальгії, а заради самоаналізу: як впливає на нас теперішніх, на наше місто і його атмосферу, усе те, що “кипіло” і “варилося” у Львові 30 років тому? Напередодні ювілею Незалежності ми запросили до розмови тих, чия творчість була незалежною відсампочатку, і розпитали їх про те, чим вони жили тоді, і що відбувалося в їхньому найближчому творчому колі.

У перших випусках «Зміни змін»:

Олесь Дзиндра,

Анна Сидоренко,

Ірина Волицька і Лідія Данильчук,

John Bass ,

Іван Лучук,

 

Ініціатори проекту – громадська організація Мистецька рада «Діалог», заснована у 2011 році широким колом незалежних менеджерів, дослідників та митців для організації великих міждисциплінарних проектів. 

 

Автори та інтерв’юери – Григорій Семенчук, Євгенія Нестерович.

Режисерка – Ольга Поворозник.

Оператор – Назарій Пархомик.

 

Проєкт створено за підтримки Львівської міської ради у рамках програми «Зробимо Львів кращим» в галузі культури .

 

Дякуємо за сприяння проєкту:

Данилові Ковачу,

John Bass ,

Олександру Пелипенку,

Ірині Ковальчук,

Олександру Полякову

 

Слідкуйте за проектом на сторінці Мистецької ради “Діалог” на Youtube