У травні 2021 року ЛМГО «Мистецька рада «Діалог» у партнерстві ГО «Вірменська, 35» і ГО «Інститут актуального мистецтва» ініціювали створення Стипендії імені Маркіяна Іващишина — громадсько-політичного та культурного діяча, співзасновника Мистецького об’єднання “Дзиґа” (1993), продюсера багатьох знакових арт-проектів. Раптова смерть Маркіяна у 2019 році стала величезною втратою для усього культурно-мистецького середовища Львова і України — тож на знак пам’яті та пошани його діяльності спільними зусиллями було створено такий проєкт.

Метою Стипендії є “інвестиції в особистостей” — підтримка навчання чи підвищення кваліфікації для активних діячів та діячок сфери культури у віці від 18 до 45 років. Фонд Стипендії зібраний спільно за участі мистецького середовища, друзів, колег та близьких Маркіяна Іващишина. Рішення щодо призначення Стипендії прийматиме Капітула, що складається з представництва різноманітних середовищ, дотичних до її “патрона”. Цьогоріч у Капітулі присутні: Євгенія Нестерович, Володимир Топій, Ліда Савченко-Дуда, Тарас Добрянський і Остап Іващишин. Повні положення Стипендії читайте за посиланням, а повний перелік меценатів стипендійного фонду знайдете тут.

Перший збір заявок на Стипендію був оголошений на день народження Маркіяна Іващишина, 6 вересня 2021 року, і закінчився 15 жовтня 2021 року. Загалом було отримано 40 заявок від 39 осіб; за підсумками технічного відбору публікуємо реєстр заявників Стипендії імені Маркіяна Іващишина 2021:

Бородій Ліна (м. Київ)
Вітяк Юрій (м. Тернопіль)
Євдокимова Анастасія (м. Київ)
Єпатко Анна (м. Львів)
Жаркова Роксолана (с. Лани (Бібрська ОТГ), Львівської області)
Жук Андрій (с. Мишковичі, Тернопільської області)
Ілюха Юлія (м. Харків)
Калитенко Тетяна (м. Київ)
Карпець Ярослав (м. Київ)
Кісель Олександра (м. Харків)
Кривдик Роман (м. Львів)
Кухар Олена (м. Київ)
Куценко Богдан (м. Вінниця)
Мазур Максим (м. Київ)
Максимов Олександр (м. Дрогобич, Львівської області)
Мацо Ольга (м. Ужгород)
Мельник Ольга (м. Київ)
Михайлик Марія (м. Львів)
Обєдніков Дмитро (м. Чернігів)
Оксенюк Роман (м. Львів)
Пришляк Анастасія-Олександра (м. Львів)
Провоторова Марина (м. Сєвєродонецьк, Луганської області)
Проскура Ганна (м. Київ)
Прусова Леся (м. Київ)
Рущак Марія (м. Ужгород)
Старикова Вікторія (м. Дніпро)
Триноженко Лідія (м. Львів)
Федосюк Олена, (м. Коломия, Івано-Франківської області)
Хемій Мар’яна (м. Київ)
Шамріна Олена (м. Київ)

Далі Капітула Стипендії переходить до етапу детального розгляду заявок і до 30 листопада має оголосити ім’я чи імена стипендіатів.