18-го травня 2024 року о 12.00, напередодні п’ятих роковин смерті громадського діяча Маркіяна Іващишина на Личаківському цвинтарі (62 поле) відбулося відкриття і освячення пам’ятника на його честь.

Ідея пам’ятника полягає у створенні монументального, але водночас невагомого простору, виконаного з кортенової сталі. На площинах стилобату наскрізно витяті назви проєктів, створених та започаткованих Маркіяном. Проєкт пам’ятника є результатом колективних обговорень групи митців і втілений Влодком Кауфманом і Олесем Дзиндрою.

“Не забувайте, це портал, де можна спілкуватися не тільки з Мареком, а можна спілкуватися зі своїм Богом чи Богами. Тут є замонтовані такі елементи, які дозволяють змінювати конструкцію на якийсь перформанс. Тобто є надія, що те все, чого він навчив, буде жити серед молодих і воно може діяти тут як простір Марека, як портал Марека”, – говорить Олесь Дзиндра, розповідаючи про пам’ятник.

“Стою тут і дивлюся на цей пам’ятник, і думаю: саме такий пам’ятник і хотів би собі побачити Маркіян на своїй могилі. Пам’ятник, який не вписується в канони так, як не вписувався Маркіян. Пам’ятник, який відтворює той дух Свободи, який творив Маркіян”, – каже Мирослав Маринович.

Ініціативна група проєкту щиро дякує усім хто долучився до втілення ідеї пам’ятника і гідного вшанування постаті Маркіяна Іващишина!

Автор фото з відкриття – Юрко Дячишин