Як повідомляє інтернет-видання МіТЄЦ, Спілка художників Львова намагається позбавити майстерень близько п’ятнадцяти майстрів — людей, які творили та продовжують формувати культурне середовище Львова.

Львівські скульптори Василь Ярич, Дмитро Парута, Сергій Якунін, Олександр Гавьюк та Роман Кикта про тиск Спілки Художників України та захист майстерень у Стрийському парку.

Перипетії із художніми майстернями у Стрийському парку, які призвели до відкритого протесту львівських скульпторів, тривають вже впродовж шести років. У 2011 році майстерні без відома самих художників з подачі голови ЛООНСХУ Олега Микити та за підтримки керівника Управління майном і матеріальними ресурсами НСХУ Володимира Зінченка були передані Ростиславу Оленчину (керуючому майном ЛООНСХУ. З того часу львівських скульпторів — членів Спілки, — різними шляхами намагалися виштовхнути з майстерень: відключали воду, електрику, обіцяли майстерні на фабриці, де не було умов для повноцінної роботи.

Нещодавно в майстернях Спілка фінансувала «косметичний ремонт». Наслідки цього ремонту — розбиті двері майстерень, понівечені скульптури творців, а вода з даху тече й досі. За словами скульпторів, «косметичний ремонт» — це фікція, мета — збільшення земельної ділянки у дворі майстерень.

Приводом до протесту художників стала передчасна смерть скульптора Володимира Чумака, котрий працював в майстернях і взимку, і влітку, і на якого чинився постійний тиск з боку керівництва Спілки. Це, в свою чергу, призвело до погіршення стану здоров’я скульптора.

Сьогодні, 16 січня, виповнюється 40 днів з дня смерті скульптора, який пішов від нас на шістдесятому році життя. Не зважаючи на трагічні обставини, голова Спілки Олег Микита довів до відома дружини скульптора, що роботи митця найближчим часом будуть вивезені з майстерні.

Колеги Володимира Чумака вважають: дії Спілки художників створили неможливі робочі умови в майстернях та прискорили смерть митця.

Інформацію надано скульпторами майстерень в Стрийському парку.