Стипендіями імені Маркіяна Іващишина у 2021 році Капітула вирішила відзначити одразу трьох претендентів/-ок. Ними стали: Олександр Максимов, Мар’яна Хемій та Олена Кухар.

Від 6 вересня до 15 жовтня тривав збір заявок від активних людей культури віком до 45 років з усієї України на перший open-call Стипендії імені Маркіяна Іващишина. Заснована у Львові ЛМГО «Мистецька рада «Діалог» у партнерстві ГО «Вірменська, 35» і ГО «Інститут актуального мистецтва» на честь видатного громадського та культурного діяча, Стипендія може бути використана стипендіатами тільки на навчання чи підвищення кваліфікації. З-поміж 30 заявок, що пройшли технічний відбір, стипендіатів обирала Капітула з 5 осіб різних сфер діяльності — від мистецтва до бізнесу (цього року до Капітули увійшли: Євгенія Нестерович, Володимир Топій, Лідія Савченко-Дуда, Тарас Добрянський та Остап Іващишин).

Стипендіати’2021 працюють у різних галузях культури:

  • Олександр Максимов, перформер, куратор і культурний менеджер з міста Дрогобича (Львівська обл.) отримав у рамках Стипендії можливість тримісячного стажування у партнерів проєкту — Jam Factory Art Center. Олександр з 2016 року проводить у Дрогобичі фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez, координує Міжнародний фестиваль Бруно Шульца, був куратором резиденції “Магічні соляні міста” (2020), працює як перформер.
  • Мар’яна Хемій з Києва, журналістка, менеджерка культурних проєктів, співзасновниця й головна редакторка Тиктор медіа, отримує стипендію на навчальний курс Marketing Storytelling у Projector — Creative & Tech Online Institute. У своїй заявці Мар’яна написала, що через свій медіапроєкт вона прагне “популяризувати культуру, зокрема у її взаємозв’язках з містами / місцями: ми розповідаємо, як простір / місто впливає на митців, і навпаки — як творчість і люди впливають на сприйняття міст і сприяють внутрішньому туризму”. 
  • Олена Кухар з Києва вже понад 12 років працює у проєктному менеджменті в сфері медіа та культури. Стипендія дасть їй можливість розвинутися у вже розпочатій спеціалізації, і продовжити навчання бізнес-медіації на програмі Українського центру медіації при kmbs. Після 5-місячного навчання Олена зможе провадити як медіаторка українські проєкти та організації у секторі культурно-креативних індустрій. Це “внутрішня”, часто непублічна сфера діяльності в культурі, але від її рівня залежить корпоративна етика і галузевий клімат усіх ККІ.  

“Цей перший рік був випробуванням на практиці і напрацюванням алгоритмів для нашої ініціативи, — говорить голова Капітули Євгенія Нестерович, — і ми зібрали багато корисної інформації і знахідок щодо організації процесів, і щодо запитів від професійного середовища заявників. Вже є ідеї, як зробити Стипендію ефективнішою у наступному році через співпрацю з партнерськими інституціями на кшталт Jam Factory Art Center чи Мистецького Арсеналу. Ми відкриті до співпраці для зацікавлених партнерів, і дуже вдячні усім, хто підтримав Стипендію у перший рік її існування. Ми будемо працювати над розширенням інструментарію для наших майбутніх стипендіатів, адже кількість і якість заявок вже на першому році ініціативи показують, що така Стипендія потрібна спільноті. Є багато молодих людей, які вже роблять непересічні проєкти, і хочуть вчитися далі. Маркіян Іващишин вмів підтримати поривання таких людей, і ми раді продовжувати цю справу під егідою його імені”. 

Стипендіальний фонд 2021 року організатори зібрали з благодійних внесків культурних та громадських діячів, представників бізнесу і товариства Маркіяна Іващишина — загалом 165 тис. грн за період з травня до жовтня 2021 рр.. Фінальний звіт за витратами на цьогорічних Стипендіатів буде опубліковано на сайті Мистецької ради “Діалог” після укладення усіх угод з обраними Стипендіальними операторами. Тим часом збір коштів на наступну Стипендію триває впродовж усього року, і якщо ви хочете долучитися до реалізації професійної мрії, інвестувати у освіту людей, які творять сучасну українську культуру — фондуйте Стипендію імені Маркіяна Іващишина 2022 за вказаними реквізитами.

Урочисте нагородження стипендіатів 2021 року відбудеться на відкритті XXI міжнародного фестивалю Jazz Bez у Львові 3 грудня 2021 року. Запрошуємо усіх привітати разом з нами перших стипендіатів та послухати добру музику на фестивалі, заснованому Маркіяном Іващишиним понад двадцять років тому!

Партнери Стипендії імені Маркіяна Іващишина:

Jam Factory Art Center,

Jazz Bez,

Олександр Лютий — юрист

Стипендіальний фонд створений внесками: Денис Олег, Макар Олег, Дзюбенко Наталя, Швидко Вікторія, Косенко Марія, Городиська Поліна, Нестерович Євгенія, Дячишин Андрій, Вовкогон Юрій, Антонович Іван, Лукашевський Юрій, Савченко-Дуда Лідія,  Хомчин Юлія, Забіяка Ірина, Славінська Ірина, Хробак Юрій, Мельник Ярина, Гук Роман, Гудзовата Оксана, Княжицький Микола, Сосновський Тарас, ТОВ “Гульдманн-Україна”, Худо Андрій, Форостина Оксана, Лінік Андрій, Лемак Михайло, ПрАТ “Європейський дім”, Поліковська Юлія, Семенчук Григорій, ТзОВ “Ейч Ті Проперті Вест”, Ярослав Рущишин